Hikaye 2 – Abimin Aşkısın

Evlilik sürecinde başınıza gelebilecek en kötü şey abinizle yollarınızın kesişmesi olsa gerek. Yok artık demeyin daha neler neler oluyor..

İş icabı gittiğim İstanbul’ dan bir gece otobüsüyle Ankara’ ya dönmüştüm. Annemlerin emrivaki planlarının ortasına düşmüştüm sabahın bir vakti. Melekete gitmek üzere şöförlük görevi yine bana kalmıştı bir kez daha. Arabada her şekilde uyuma konusunda sensei seviyesinde olan ben otobüs yorgunluğunun üstüne direksiyonda uyumamak için inanılmaz bir efor harcadım. Memleketteki eve ulaştığımızda beynim aşırı yüklemeden dolayı dumura uğramış bir haldeydi. Derken telefonum çaldı, tanımadığım bir numara. Mesaj sesini duyduğumdaki heyecanın benzerini yaşadım, yine aynı terane; ya kızsa! hadi kız olsun! hadi aslanım ayrıl da gel! gibisinden bir his. Hemen açtım ve tabi ki arayan bir erkek. Nasılsın, iyimisin, işler nasıl birader muhabbeti sonrasında arayan şahsı bir türlü tanıyamadım. Konuşmanın samimiyetinden de sormaya çekindim açıkcası, konuşmanın ilerleyen bölümlerinde kesin tanırım diye düşünüyordum. Ben böyle düşünedurayım muhabbet ilerledi, ilerledi ve telefondaki şahıs aynen şöyle dedi:

-Kardeş seni uzun zamandır tanırım çok sevdiğim, güvendiğim ve mutlu olmasını istediğim bi arkadaşsın. Bizim hatunun arkadaşının bir kardeşi var, ismi Şekerpare* facebook dan bak beğenirsen telefondur msn dir konuşursunuz.Gereken yardımı sağlarız inşallah.”

Bu cümlelerden sonra sadaka verilmiş dilenciler gibi teşekkür etmeye başladım; ” Abi valla biliyosun evlenen arkadaşlar hiç yardımcı olmuyor, ilk sen böyle bir şeye ön ayak oluyorsun gerçekten çok teşekkürler, Allah razı olsun.” gibi cümleler sonrasında bir bakayım ben dedim, vedalaştık ve telefonu kapadım. Hala konuştuğum kişinin kim olduğunu anlamamış olmama rağmen hemen laptopu açtım ve facebook dan Şekerpare ye baktım. Maşallah pek bir güzel, mütevazi ama zevk sahibi görünüşlü biz kızdı, başı açıktı ama olsundu.

İkinci aşama eşi dostu arayıp bu numarayı tanıyıp tanımadığını sormak oldu. Farklı çevrelerden 3-5 kişiyi arayıp numarayı sormama rağmen kim olduğunu bir türlü bulamadım. Son çare 11880 i arayıp numarayı sordum, numaranın sahibinin ismi pek yabancı gelmedi ilk önce. Sonradan çıkardım kim olduğunu ve o an şoka girdim. Arayan abimin lisedeki en yakın arkadaşıydı, ben de tanırdım kendisini. Adam abimin fi tarihindeki numarasını bildiği için benim telefonumu aramış. Bilenler bilir abilerin eskilerini hep kardeşler kullanır. Olayı idrak eder etmez sakata gelmemek adına abimi aradım durumu anlattım esprili bir dille, Allah tan gülmekten yarıldı da kızmadı. Sonra ben bir arayıp konuşayım sonra dönerim sana dedi ve kapattı. Aradan 5 dakika geçti geçmedi yine aynı numara aradı; “Lan sen nasıl adamsın oğlum?!  insan abisinin kısmetine talip olurmu? gider ayak çökecektin kısmete!” gibisinden gülümsemeli bir serzenişte bulundu. Ben de itliğe vurdum biraz, özür diledim ve telefonu da olayı da kapattım.

Velhasıl-ı kelam muhterem biraderim kızı açık olduğu gerekçesiyle beğenmedi, lakin Şekerpare yi kendisine tavsiye ettikleri için de hatun kişi zat-ı şahaneme murdar oldu.

*Şekerpare kızımızın kod adıdır. Bu yolda önüme çıkan her kıza bu şekilde rumuzlar vereceğim.

Reklamlar
Categories: Uncategorized | Etiketler: , , , , , | Yorum bırakın

Yazı dolaşımı

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: